Kiralık Villa - Kaş Villaniz

  ...
Distances
cart1
Mini Market
...
food1
Restaurant
...
bus1
Public transport
...
sunset1
Sea
...
home4
Nearest Center
...
plane1
Airport
...

İndirimli Tatil Evlerimiz

TÜMÜNÜ GÖSTER  

What kind of villa would you like?

Kaş

Kaş’ın kendi nüfusu 7200 dür. Yerli halkı ve buraya sonradan yerleşen Alman, İngiliz, Amerika, Avusturalya, çeşitli Avrupa halklarından, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere yerli olmayan nüfusa sahiptir. Toros dağlarının güneyinde koylardan oluşan Kaş, Meyis (Göz) adasını kucaklar nitelikte bir yay çizdiği için Kaş adını almıştır. Yukardan bakıldığında Kaş şekli açıkça görüşlmektedir. Kaş köyleri, edinilen belge ve kalıntılardan yapılan araştırmalar neticesinde, Lykia medeniyetinin en önemli bölgesi olarak bilinmektedir.  Teke Yarımadasısahillerinde M.Ö. 6 bin yılı öncesinden beri yaşam alanı olduğu belirlenmiştir. Kaş arazi kesiminin batısında ve denize bakan bir tepede kurulmuştur. Şehir daha sonra genişlemiş ve kuzeybatıya doğru büyümüştür.
Kaş tarih içinde Antifellos (Antiphellos), Habesos veya Habesa, adlarını almış ve yerli halk tarafından Andifli adıyla anılmıştır. Teke yarımadasının tarihinde önemli yer tutmuş “Türk Riviera”sının gözde bir turistik beldesidir. M.Ö. 4. yüzyılda Phellos un limanı olan Kaş ta Likya kalıntıları beldenin her yanına dağılmış durumdadır ve doğallığını korumaktadır. İrili ufaklı kaya mezarları, sarnıç, anıt mezar ve antik tiyatro tarihi eserlerin önde gelenleridir. Begonvillerle çevrelenmiş taş evler yakın tarihin oluşturduğu muhteşem görüntüleri yansıtır. Bu evlerden oluşan sokaklar, sokaklarında mutlu dolaşan kedileri ve köpekleri vardır.
Birçok tarihi ve doğal güzelliklere sahip olan Kaşta başlıca gezebileceğiniz yerler: 1.Kaputaş Plajı: Turkuaz mavisi deniziyle Akdeniz’in en önemli plajlarından birisi olan Kaputaş Plajı, Kaş Kalkan arasında yer almaktadır. 2.Antiphellos Antik Kenti: Antiphellos, Antalya’nın Kaş ilçesinde bulunan bir antik kenttir. 3.Kekova: Eşsiz doğası ve batık şehriyle dikkat çeken, mutlaka günlük tekne turları veya özel tekne kiralayarak görülmesi gereken yerlerden birisidir. 4.Xanthos Antik Kenti: Kaş’ın en büyük antik Kenti olan Xanthos, Unesco Dünya Misarı listesinde yer almaktadır. 5.Demre: Tarihi kalıntıları ve özellikle Myra Antik Kenti’nin yanı sıra Demre merkezde bulunan Noel Baba Kilisesi gezilecek yerler arasında önemli bir yere sahiptir. Kaleköy(Sinema):Antik kentlerden birisi olan Simena, doğal güzellikleri ve tarihi zenginlikleri sayesinde siz misafirlerinde hayranlık uyandıracaktır.
Çok büyük alışılagelmiş bir gece hayatından ziyade daha sakin, cafe & bar tipi ya da canlı müzik dinleyebileceğiniz mekanlar bulunmaktadır.
Bölgede deniz ürünleri oldukça önemli bir paya sahiptir. Bölgeye özgü mevsim meyveleri( kaktüs, karadut meyvesi ) gibi tatlar da sunulmaktadır.
Sayısız güzelliğe sahip olan Kaş’ta tekne turlarına katılıp, koylarını görebilir, kendine has tarzda ki sokaklarını gezebilir, antik kentleri ziyaret edebilir, su sporları dalış vs. yanı sıra kültür turizminin en önemli kentlerinden birisi olan Demre’yi ziyaret edebilirsiniz.
Kaş bölgesini ziyaret etmek isteyen tatil severler için iki seçenek bulunmaktadır. Havayolu ve karayolu...Kaş’a uçakla gelmeyi tercih eden misafirler için en yakın havaalanı Dalaman olup, merkeze olan uzaklığı yaklaşık olarak 160 km dir. Dalaman’a geldiğiniz zaman Kaş Merkeze ulaşım için servisleri kullanabilir, araç kiralayabilir, ya da özel transferlerden faydalanabilirsiniz. Kaş’a geldiğiniz zaman ise şehir içi birçok noktaya, plajlara, koylara ulaşımı ise özel araç, toplu taşıma (dolmuş, otobüs) veya taksi ile sağlayabilirsiniz.

Kalkan

Kalkan, Antalya’nın batısında, Kaş’a bağlı turistik bir mahalledir. Günümüzden yaklaşık 3000 yıl önceki Likya Uygarlığı’nın yaşadığı ve sayısız kentler kurulmuş Antalya ile Fethiye arasındaki topraklarda bulunan Kalkan ve çevresinde bu döneme dair şehir kalıntısı veya yerleşim görülmemektedir. Kalkan bundan 150 - 200 sene önce yakınında bulunan Meis isimli Yunan adasından gelen tüccarlar tarafından kurulduğuna inanılır. Birkaç kilometre batısında koruma kapsamındaki Fırnaz İskelesi bulunur.
Kalkan gerek tarihi yerleri gerekse de plajlarıyla nam salmış tatil kentidir. Kalkan ’a geldiğiniz zaman gezip görebileceğiniz birçok yer mevcuttur. İşte bunlardan bazıları: 1.Kaputaş Plajı: Turkuaz mavisi suyuyla Akdeniz’in en önemli plajlarından birisi olan Kaputaş Plajı, Kaş Kalkan arasında yer almaktadır. 2.Patara Plajı: Ülkemizin en güzel plajları arasında yer alan Patara Plajı, bölgenin en uzun plajı olmasının yanı sıra caretta carettaların yumurtalarını bırakmasıyla da ün yapmış plaj koruma altına alınmıştır. 3.Antiphellos Antik Kenti: Antiphellos, Antalya’nın Kaş ilçesinde bulunan bir antik kenttir. 4.Kekova:Tarihin ve doğanın buluştuğu yer olarak bilinen Kekova’ya günlük tekne turları düzenlenmekte olup, eşsiz doğayı ve tarihi kalıntıları görme imkanınız olacaktır. 5.Patara Antik Kenti: Kalkan’a 17 km uzaklıkta bulunan Patara Antik Kenti Likya döneminden kalan arkeolojik ve tarihsel değeri oldukça yüksek olan antik kenttir.
Sakin, şirin bir tatil yeri olan Kalkan’da çok büyük eğlence mekanlarından ziyade lounge bar tarzında eğlence mekanları bulunmaktadır.
Kalkan, özellikle deniz mahsüllerini içeren bir mutfak kültürüne sahiptir. Balık çorbası, balık köftesi, ahtapot salatası gibi lezzetlerin Kalkan’da mutlaka denenmesi gerekir. Karides, soğuk mezeler, kekik çayı gibi lezzetler de sunan Kalkan’dadeğişik bir damak tadını keşfetmiş olacaksınız.
Kalkan’a geldiğiniz zaman Kaputaş, Patara gibi dünyaca ünlü plajları gezebilir, civar köylerine uğrayabilir (İslamlar Köyü ), Kekova turuna çıkabilir ya da su sporları yapabilirsiniz.
Kalkan bölgesini ziyaret etmek isteyen tatil severler için iki seçenek bulunmaktadır. Havayolu ve karayolu...Kalkan’a uçakla gelmeyi tercih eden misafirler için en yakın havaalanı Dalaman olup, merkeze olan uzaklığı yaklaşık olarak 125 km dir. Dalaman’a geldiğiniz zaman Kalkan Merkeze ulaşım için öncelikle Fethiye’ye geçip oradan servisleri (havaş) kullanabilir, araç kiralayabilir, ya da özel transferlerden faydalanabilirsiniz. Kalkan’a geldiğiniz zaman ise şehir içi birçok noktaya, plajlara, koylara ulaşımı ise özel araç, toplu taşıma (dolmuş, otobüs) veya taksi ile sağlayabilirsiniz.

İslamlar

İslamlar Köyü, bölgede uzun yıllardan bu yana salaş restoranları ile ünlüdür. Bu restoranlarda tüm geleneksel mezeleri, taze alabalık, birbirinden güzel köy usulü yemekleri ve köy kahvaltısını muhteşem manzaraları ve su sesleri eşliğinde tadabilirsiniz… Farklı lezzetler denemek isterseniz birbirinden şık ve kaliteli sunumlarıyla muhteşem lezzetleri harmanlayan restoranları ile meşhur Kalkan’ı tercih edebilirsiniz.
İslamlar Köyü’nde yürüyüş yapabilir, muhteşem doğasına hayran kalabilir ve taze alabalık bulunan restoranlarında harika yemekler yiyebilirsiniz. Eski köy meydanında yer alan tarihi çay bahçesi, küçük bakkalı, berberi, üzüm asmaları, zeytin ve çam ağaçları, arkeolojik kazı alanları ve çayırlarında karşılaşacağınız çobanı ile İslamlar size yüzyıllar öncesinin yaşam biçimlerini görme ve yaşama imkanı sunar.

Yarımada

Ankara gazeteciler Cemiyeti 1970’lerde yarımadanın batı ucunu satın almış, ve alan 1980’lerde imara açılmıştır.
Sayısız güzelliğe sahip olan Kaş’ta tekne turlarına katılıp, koylarını görebilir, kendine has tarzdaki sokaklarını gezebilir, antik kentleri ziyaret edebilir, su sporları dalış vs. yanı sıra kültür turizminin en önemli kentlerinden birisi olan Demre’yi ziyaret edebilirsiniz.
Kaş yarımada bölgesini ziyaret etmek isteyen tatil severler için iki seçenek bulunmaktadır. Havayolu ve karayolu...Kaş’a uçakla gelmeyi tercih eden misafirler için en yakın havaalanı Dalaman olup, merkeze olan uzaklığı yaklaşık olarak 160 km dir. Dalaman’a geldiğiniz zaman Kaş Merkeze ulaşım için servisleri kullanabilir, araç kiralayabilir, ya da özel transferlerden faydalanabilirsiniz. Kaş’a geldiğiniz zaman ise şehir içi birçok noktaya, plajlara, koylara ulaşımı ise özel araç, toplu taşıma (dolmuş, otobüs) veya taksi ile sağlayabilirsiniz.

Çukurbağ

Çukurbağ adı: Mahallenin sahilinde bulunan Köy alanı ismi verilen yaklaşık 3000-3500 dönümlük tarım alanının büyük bir kısmı kışın sualtında kaldığından burada tahıl tarımı yapılamamaktadır. Yaklaşık 400-500 dönümlük bu alanda sular ancak nisan ayında düdenler yoluyla çekildiğinden geçmişten bu yana bu kısımda bağcılık yapılmıştır. Burası Köy yerleşim yerine göre birazda çukurda kaldığından mahallenin adına ÇUKURBAĞ denilmiştir. Mezarlığın büyüklüğüne bakıldığında mahallenin Türk mahallesi olarak en az 600-700 yıllık olduğu görülür. Mahalledeki tarihsel kalıntılar, likya mezarları ve şaraphanelerden anlaşıldığına göre burası Likyalılar zamanında da önemli bir yerleşim ve bağcılık merkeziymiş. Yine bu alan içinde yaşları 1000 nin üzerinde 4-5 tane aşılı zeytin ağacının olması bir zamanlar burada zeytinciliğinde yapıldığını göstermektedir.
Birçok tarihi ve doğal güzelliklere sahip olan Kaşta başlıca gezebileceğiniz yerler: 1.Kaputaş Plajı:Turkuaz mavisi deniziyle Akdeniz’in en önemli plajlarından birisi olan Kaputaş Plajı,Kaş Kalkan arasında yer almaktadır. 2.Antiphellos Antik Kenti:Antiphellos, Antalya’nın Kaş ilçesinde bulunan bir antik kenttir. 3.Kekova: Eşsiz doğası ve batık şehriyle dikkat çeken, mutlaka günlük tekne turları veya özel tekne kiralayarak görülmesi gereken yerlerden birisidir. 4.Xanthos Antik Kenti:Kaş’ın en büyük antik Kenti olan Xanthos, Unesco Dünya Misarı listesinde yer almaktadır. 5.Demre: Tarihi kalıntıları ve özellikle Myra Antik Kenti’nin yanı sıra Demre merkezde bulunan Noel Baba Kilisesi gezilecek yerler arasında önemli bir yere sahiptir. Kaleköy(Sinema):Antik kentlerden birisi olan Simena, doğal güzellikleri ve tarihi zenginlikleri sayesinde siz misafirlerinde hayranlık uyandıracaktır.
Çok büyük alışıla gelmiş bir gece hayatından ziyade daha sakin, cafe & bar tipi ya da canlı müzik dinleyebileceğiniz mekanlar bulunmaktadır.
Sayısız güzelliğe sahip olan Kaş’ta tekne turlarına katılıp, koylarını görebilir, kendine has tarzdaki sokaklarını gezebilir, antik kentleri ziyaret edebilir, su sporları dalış vs. yanı sıra kültür turizminin en önemli kentlerinden birisi olan Demre’yi ziyaret edebilirsiniz.
Kaş Çukurbağ bölgesini ziyaret etmek isteyen tatil severler için iki seçenek bulunmaktadır. Havayolu ve karayolu...Kaş’a uçakla gelmeyi tercih eden misafirler için en yakın havaalanı Dalaman olup, merkeze olan uzaklığı yaklaşık olarak 160 km dir. Dalaman’a geldiğiniz zaman Kaş Merkeze ulaşım için servisleri kullanabilir, araç kiralayabilir, ya da özel transferlerden faydalanabilirsiniz. Kaş’a geldiğiniz zaman ise şehir içi birçok noktaya, plajlara, koylara ulaşımı ise özel araç, toplu taşıma (dolmuş, otobüs) veya taksi ile sağlayabilirsiniz.

Pınarbaşı

Mahallenin ismi: 1900 lü yılların başından itibaren Kaş ilçe merkezine su veren kaynağın burada olmasından dolayı mahallenin ismine Pınarbaşı denilmiştir. Önceki yıllarda hemen bitişiğindeki Çukurbağ’a bağlı bir mahalledir.
Kaş bölgesini ziyaret etmek isteyen tatil severler için iki seçenek bulunmaktadır. Havayolu ve karayolu...Kaş’a uçakla gelmeyi tercih eden misafirler için en yakın havaalanı Dalaman olup, merkeze olan uzaklığı yaklaşık olarak 150 km dir. Dalaman’a geldiğiniz zaman Kaş Merkeze ulaşım için servisleri kullanabilir, araç kiralayabilir, ya da özel transferlerden faydalanabilirsiniz. Kaş’a geldiğiniz zaman ise şehir içi birçok noktaya, plajlara, koylara ulaşımı ise özel araç, toplu taşıma (dolmuş, otobüs) veya taksi ile sağlayabilirsiniz.

Customer comments

Show All
Kaş
icn Persons
icn Bedrooms
icn Bath
... / ... From
Teşekkür
Merhaba 8 yıldır tatilimizi villada tatil ile geçirmekteyiz.Son derece konforlu olarak dizayn edilmiş villa Eda Hanım ın ilgili ,güven verici ,cözüm odaklı diyalogu ve güleryüzü ile birleşince tadına doyamadığımız en muhteşem tatilimizi geçirdik.Ev son derece konforlu 3 kat olmasına rağmen hiç yorucu değil ve son derece düzenli.Kaş, kekova koylarının güzelliğini ise kelimelere sığdırmak imkansız. Çok tşkler...
Begonya Suite 1
Kaş
icn 6 Persons
icn 3 Bedrooms
icn 2 Bath
... / ... From
Kaş’ta konaklama deyince akla gelen ilk adres ... :)
Şiddetle tavsiye ederim... Gönül rahatlığıyla konaklama yapabileceğiniz ferah, temiz bir daire. Hakan bey herşeyi düşünmüş. Tekrar teşekkürler kendisine...İkinci senemiz ve yine çok memnun kaldık. Hakan bey seneye görüşmek üzere umarım..

Most Asked Questions

What Should I Do If I Have a Problem During My Stay?

Our team has thought of everything you need so that you do not encounter any negativity during your holiday. We will share the information you will need with you 3 days before your stay and we will be just a phone call away for any questions you may have about the villa or the region during your holiday.

What is a sheltered villa?

In our sheltered villas, each of which has a private pool and a garden area designed to be invisible from the outside, the pools and gardens are sheltered so that you can spend a holiday in privacy, both in the pool and in the garden, which are specially designed.

Why "Kaş Villanız"

Kaş Villanız offers you the most suitable villas with its wide portfolio. It checks that the villas we rent are of certain quality. We adopt the principle of being honest and reliable with our customers and maximizing customer satisfaction. Our company is always with you at the beginning of your holiday and during your holiday.

Special Services

Kaş Villanız offers all kinds of services for you to spend your holiday in the most comfortable way. Our villas are cleaned before the stay, if necessary, a private driver, cleaner, cook, security can be assigned to you during the stay. You can share any of your requests with us.
We use cookies to improve your experience. By continuing to visit this site, you agree to our use of cookies. More information
Ok
Telefon Whatsapp